restaurants main market square krakow

Smaczna włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne potrawy włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. bianca restauracja kraków Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply