Rehabilitacja po porodzie

Coraz więcej pań, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Elektroda/sonda dopochwowa Periform

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko pozwala ona wrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek deklaruje, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dokuczliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply